גלישת גלים

גלישת גלים היא כבר מזמן לא רק ספורט, אלא התמכרות לרוגע, לשקט נפשי ולהעצמה של הביטחון שיש לנו בעצמנו.

לא להרבה ענפי ספורט בעולם יש היסטוריה ארוכת שנים כמו לגלישת גלים. גלישת הגלים בעולם החלה בעצם כבר לפני יותר משלושת אלפים שנים, לא כענף ספורט או כדרך להעביר זמן פנוי בטבע, אלא דווקא כשיטת דיג שבה השתמשו דייגים בפולינזיה.


הדייגים בימים ההם גילו במקרה, שהרכיבה על גבי לוח עץ לעומק הים, מקלה עליהם את החזרה אל החוף, כשבמקום להתאמץ לשחות או לחתור, הם יכולים לתת לגלי הים לשאת אותם עם השלל שלהם במהירות ובקלות בחזרה אל החוף.

משיטת דיג לספורט תחרותי

מה שהתחיל במקרה כאמצעי יעיל וקל לדיג בימי קדם, הפך במהלך השנים לספורט שממנו החלו ליהנות מאות אלפים, כיום בוודאי מיליונים ברחבי העולם.


הספורט הזה, שהתחיל כספורט לשעות הפנאי ובעיקר לאנשים אוהבי ים, הפך במהרה לספורט לכל המשפחה ואצל רבים לספורט תחרותי של ממש. גולשי הגלים מכל העולם מגיעים לתחרויות המעניקות להם כבוד רב ואף פרסים כספיים, והם זוכים להילה רבה ולהערצה של רבים.


גם בישראל, נראו גולשים כבר לפני שנים רבות, בשנות החמישים, וכיום יש בסביבות ארבעים אלף איש העוסקים בו, מתוכם כאלה שממש מכורים לו, ולא במקרה.

התמכרות בריאה וחוויה חברתית של ממש

בגלישת גלים יש באמת משהו ממכר. כל יום וכל שעה בים ובין הגלים שונה מקדמותה. הגלים אינם תמיד זהים, גובהם ועוצמתם משתנה, והציפייה בכל פעם מחדש לגל הלא מוכר, גורמת לעוסקים בספורט הזה לריגוש חזק במיוחד.

 
גלישת הגלים משלבת פעילות פיזית מאתגרת, יחד עם בילוי בתוך אחד מפלאי הטבע, הים, שמביא איתו יופי עוצר נשימה המשפר את מצב הרוח, אבל יחד עם זאת לא מעט סכנות לא צפויות.
ההתמודדות מול הגלים היא ללא ספק גורם המעניק לעוסקים בגלישת גלים ביטחון עצמי רב.


יכולות מפתיעות שמתאפשרות רק בים

הים מלמד את הגולשים להתמודד עם שינויים פתאומיים, להגיע להחלטות מהירות, לעיתים תוך שניות, ומעניק להם יכולת התאוששות בכל פעם מחדש אחרי חישוב לא נכון של גל, ונפילה מהגלשן.  
העוצמה של הים היא משהו שיש לכבד.

גם הגולשים הטובים והמנוסים ביותר יודעים עד כמה אנו, בני האדם, קטנים ליד הפלא הענקי הזה הנקרא ים, שלעולם לא ניתן לצפות באמת את עוצמתו ואת מצב רוחו.


פרט לביטחון העצמי והרוגע שמעניק הים לגולשים, יש לעוסקים בספורט הזה רווח נוסף וחשוב לא פחות. בכל מקום שבו יש גולשי ים, כולל בישראל כמובן, מתפתחת קהילה של ממש, ולה יש הווי ייחודי, תרבות, שפה והרגלים משלה. מי שזוכה להשתייך לקהילה זו, זוכה לא רק להנאה מספורט נפלא בנופים עוצרי נשימה, אלא אף בחוויה חברתית עוצמתית לא פחות.  

ליצירת קשר מהירה

מחירון כרטיסיה לגלשן גלים

10 ניקובים

480
  • 10 ניקובים לפי 48 ₪
  • ההשכרה לפי שעה עד שעה וחצי
  • בתוקף שנה וחצי מיום הרכישה

20 ניקובים

720
  • 10 ניקובים לפי 36 ₪
  • ההשכרה לפי שעה עד שעה וחצי
  • בתוקף שנה וחצי מיום הרכישה
גלילה לראש העמוד