גלישת רוח

windsurfing-3264136_640

כמו רוב ההמצאות הגאוניות של בני האדם, גם גלשן הרוח נולד בעת שיחה מקרית בין שני חברים שהרעיון שלהם הפך ללהיט של הים.

גלישת רוח היא אולי ענף הספורט הימי הפופולרי מכולם, אף על פי שגם היא לא ותיקה כמו שרבים טועים לחשוב. הכול התחיל מזוג חברים מדרום קליפורניה – ג’ים דרייק, מהנדס אווירונאוטיקה, והויל שוויצר, גולש גלים חובבן ונלהב.


דרייק הוא זה שהתחיל לתכנן את הרעיון שהגו השניים בשיחה מקרית, להצמיד לגלשן הגלים הרגיל מפרש, כדי להיעזר בעת הגלישה גם ברוח, ולא רק בתנועת הגלים.


בשנת 1969 החל ג'ים לבנות אב טיפוס ראשון לגלשן הרוח, ואחרי שהשניים בדקו וגלשו עליו בהצלחה, הם התחילו לשווק אותו ולדבר על ההמצאה שבמהרה הפכה ללהיט בקהילת הגולשים.
אף על פי שההמצאה של גלשן הרוח אכן שיפרה את הגלישה ונתנה דחיפה למהירות הגולשים בים, שלפני כן נעזרו בגלים בלבד, הגלישה על גלשן רוח הציבה אתגרים חדשים ולא קלים.גלישת רוח – כושר גופני טוב ויכולת למידה

התברר שלגלישת רוח צריך כושר גופני טוב מהממוצע, כוח ידיים רב, יציבות וקואורדינציה אבל גם  הבנה בחוקיות שבירת הגלים, בכיווני רוח כדי לתמרן את המפרש המחובר לגלשן באופן מיטבי, וגם לא מעט אומץ להיכנס לים לעיתים סוער ולא רגוע כי הרי ללא רוח – אין גלישת רוח.


מי שרוצה לנסות להתחיל ללמוד גלישת רוח, מומלץ לו לקחת בחשבון מספר דברים חשובים.
גלישת הרוח בהחלט דורשת מיומנות, ואת זו לא רוכשים ביום אחד. לכן, גם אם בהתחלה זה לא ממש הולך חלק, אסור להתייאש.

 

להפוך למומחים

עוד לפני שמגיעים לרמה כלשהי, או אפילו לפני הניסיונות הראשונים לגלוש, כדאי לקרוא קצת חומר על חוקי הרוח והגלים, לצפות בסרטוני הדרכה וללמוד לבד מושגים בסיסיים של גולשי רוח כדי שתגיעו עוד לשיעור הראשון מוכנים.


מושגים כגון: "לעלות לרוח", "לרדת מהרוח", "חידוד לרוח", "פתיחת מפרש", "סגירת מפרש", ו"מהפך", הם חלק מהמושגים שכדאי להכיר מראש ולהבין מה כוונתם.

הגלשן, הים אתם והרוח

היתרונות של גלישת הרוח, כמו בענפי הגלישה האחרים הם לא רק בהנאה ובפעילות הגופנית הפיזית הבריאה. גלישת הרוח מעניקה לגולשים קודם כל עצמאות, שכן מעבר לשלבי הלימוד הנעשים עם מדריך או מישהו נוסף מנוסה, הרי בסופו של התהליך הגולש נמצא לבד מול הים והאתגרים שהוא מציב בפניו, וזה דורש עצמאות פיזית ומחשבתית.

יחד עם העצמאות, גולשי הרוח רוכשים לא מעט ביטחון עצמי. ההתמודדות עם אתגרי גלישת הרוח, מקנה לנו אמונה בעצמנו וביכולת שלנו לעמוד באתגרים ולהגיע להחלטות לבד, לא פעם בתנאי לחץ לא פשוטים.


לא פעם מגיעים לספורט הזה ילדים או מבוגרים חסרי ביטחון עצמי ואף כאלה המעידים שהם סובלים מפחד מהים, וגלישת הרוח גורמת להם להיות מחוזקים יותר ובטוחים יותר.

ליצירת קשר מהירה

כרטיסיה לגלשן רוח

10 ניקובים

1100
  • 10 ניקובים לפי 110 ₪
  • ההשכרה לפי שעה עד שעה וחצי
  • בתוקף שנה וחצי מיום הרכישה

20 ניקובים

1800
  • 10 ניקובים לפי 90 ₪
  • ההשכרה לפי שעה עד שעה וחצי
  • בתוקף שנה וחצי מיום הרכישה
גלילה לראש העמוד